Vanggaard

Knud Andersen

Persondiagram

Forældre

Fader Fødselsdato Moder Fødselsdato
Anders Jensen 1654 Keirsten Stephansdatter 1655

Partnere

Partner Fødselsdato Børn
Anna Christensdatter Anna Maria Knudsdatter

Personbegivenheder

Begivenhedstype Dato Sted Beskrivelse
Fødsel 1689 Bøgballe, Ø.Snede Sogn
Dåb 11/01/1689
Vielse
Vielse
Død 1765 Bøgballe, Ø.Snede Sogn
Begravelse 11/02/1765 Snede, Vejle, Denmark

Slægtskabsrapport

Navn Art Fødselssted Fødselsdato Dødssted Dødsdato
Partner
Anna Christensdatter Ægtehustru
Brødre & søstre
Jens Andersen Broder Bogballe, Oster Snede, Koldinghus, Denmark 1681
Stephen Andersen Broder Bogballe, Oster Snede, Koldinghus, Denmark 1683
Knud Andersen Broder Bøgballe, Ø.Snede Sogn 1689 Bogballe, o-Snede, Koldinghus, Denmark 1765
Michel Andersen Broder Bogballe, Oster Snede, Koldinghus, Denmark 1692
Maren Andersdatter Søster Bogballe, Oster Snede, Koldinghus, Denmark 1886
Børn
Anna Maria Knudsdatter Datter Bøgballe, Ø. Snede Sogn 1731 Kovtrup, Hammer sogn 28/01/1797
Forældre
Anders Jensen Fader Bøgballe 1654
Keirsten Stephansdatter Moder Denmark 1655
Oldebørn
Anne Catherine Christensen Oldedatter Linnerup, Skanderborg, Denmark 1784 Nørre Snede, Skanderborg, Denmark 07/08/1848
Marie Christensen Oldedatter Coutrup, Hammer, Denm 1786
Karen Christensdatter Oldedatter Coutrup, Hammer, SILKEBORG, SKANDERBORG, DENMARK 1787 05/05/1874
Niels Christensen Oldesøn Kovtrup, Hammer sogn 1789 Grøndalsgaard, Ejstrup Sogn 29/02/1872
Soren Christensen Oldesøn Kovtrup, Hammer, Skanderborg, Denmark 1792 1859
Anna Maria Christensen Oldedatter Kovtrup, Hammer, Skanderborg, Denmark 17/01/1795 07/08/1848
Mads Christensen Oldesøn Kovtrup, Hammer, Skanderborg, Denmark 13/03/1800 Koutrup, Hammer, Skanderborg, Denm 08/02/1890
Ane Kirstine Christensen Oldedatter Koutrup, Hammer, Skanderborg, Denm 30/11/1802 Nørre Tinnet, Øster Nykirke, Vejle, Denmark 02/01/1888
Peder Christensen Oldesøn Ravnkilde, Aalborg, Danmark 25/01/1804 25/04/1865
Tipoldebørn
Karen Seffansdr Tipoldedatter Nørre Tinnet, Øster Nykirke, Vejle, Denmark 13/03/1823 Riisager, Vester, Veile, Denmark 26/02/1883
Christen Pedersen Tipoldesøn True, Vebbestrup, Aalborg, Denmark 10/05/1825
Karen Pedersen Tipoldedatter Ravnkilde, Aalborg, Denmark 1827
Jakob Peder Stephensen Tipoldesøn Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 28/07/1827 Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 04/08/1897
Christen Madsen Tipoldesøn Koutrup, Hammer, Skanderborg, Denm 21/10/1829 26/10/1829
Karen Marie Madsen Tipoldedatter <, Hammer, Skanderborg, Denm> 1830
Anne Madsen Tipoldedatter <, Hammer, Skanderborg, Denm> 1832
Christen Madsen Tipoldesøn Koutrup, Hammer, Skanderborg, Denm 23/03/1835 10/05/1836
Karen Marie Steffensen Tipoldedatter Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 11/01/1837
Peter Christen Madsen Tipoldesøn Hammer, Skanderborg, Denm 1837
Christine Nielsen Tipoldedatter Grøndalgaard i Hedegaard, Ejstrup sogn 21/09/1839 1930
Christen Madsen Tipoldesøn Koutrup, Hammer, Skanderborg, Denm 16/04/1840 19/04/1840
Anders Peter Pedersen Tipoldesøn Ravnkilde, Aalborg, Denmark 1841 19/05/1841
Jens Pedersen Tipoldesøn Ravnkilde, Aalborg, Denmark 1843
Julius Pedersen Tipoldesøn Ravnkilde, Aalborg, Denmark 1844
Tiptipoldebørn
Ane Marie Kristensen Tiptipoldedatter
Jakob Peder Stephensen Tiptipoldesøn Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 28/07/1827 Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 04/08/1897
Steffen Christensen Tiptipoldesøn Norre Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 02/10/1848
Ane Christensen Tiptipoldedatter Riisager, Vester, Veile, Denmark 09/11/1850
Ane Kirstine Christensen Tiptipoldedatter Riisager, Vester, Veile, Denmark 19/03/1853
Christen Christensen Tiptipoldesøn Riisager, Vester, Vejle, Denmark 30/08/1855
Aline Christensen Tiptipoldedatter Riisager, Vester, Veile, Denmark 15/04/1860
Kjersten Steffensen Tiptipoldedatter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 10/02/1861 Hjortsvang, Linnerup, Skanderborg, Denmark 05/02/1882
Terkeline Kristensen Tiptipoldedatter Riisager, Vester, Veile, Denmark 23/10/1862
Caroline Andersen Therkildsen Tiptipoldedatter Nortvig, Nr. Snede 16/11/1862 Ejstrup 15/10/1944
Ane Else Steffensen Tiptipoldedatter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 1866
Othea Kristensen Tiptipoldedatter Riisager, Vester, Vejle, Denmark 16/08/1866
Martha Kristensen Tiptipoldedatter Riisager, Vester, Vejle, Denmark 21/09/1868
Peder Steffensen Tiptipoldesøn Norre Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 09/01/1878
Tip3-oldebørn
Jakob Peder Stephensen Tip3-oldesøn Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 28/07/1827 Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 04/08/1897
Kjersten Steffensen Tip3-oldedatter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 10/02/1861 Hjortsvang, Linnerup, Skanderborg, Denmark 05/02/1882
Ane Else Steffensen Tip3-oldedatter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 1866
Peder Steffensen Tip3-oldesøn Norre Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 09/01/1878
Maren Jensen Tip3-oldedatter Rønslunde 26/08/1884 Ejstrupholm 16/07/1968
Gårdejer Jens Peter Jensen Tip3-oldesøn Rønslunde, Ejstrup 16/06/1886 Horsens Sygehus 04/09/1956
Marie Jensen (Knudsen) Tip3-oldedatter Ronslunde, Ejstrup, Skanderborg, Denm 10/03/1888 Kolding 03/07/1978
Gårdejer Johannes Jensen Tip3-oldesøn Ronslunde, Ejstrup, Skanderborg, Denm 12/04/1890 Ejstrupholm 18/08/1981
Andreas Jensen Tip3-oldesøn Ronslunde, Ejstrup, Skanderborg, Denm 27/03/1892
Christian Nicolaj Kirstejn Broundal Tip3-oldesøn Rønslunde, Ejstrup 12/03/1894 Vinderup 26/08/1971
Kristine Adine Jensen Tip3-oldedatter Rønslunde, Ejstrup 29/06/1896 Silkeborg 23/04/1952
Nina Karoline Jensen Tip3-oldedatter Rønslunde, Ejstrup 05/04/1900 Aarhus 09/01/1936
Tømmermester Aage Søren Peter Broundal Tip3-oldesøn Rønslunde, Ejstrup 05/04/1900
Anna Martine Jensen Tip3-oldedatter Rønslunde, Ejstrup 22/06/1902 Ejstrupholm 07/03/1963
Elny Mette Marie Jensen Tip3-oldedatter Rønslunde, Ejstrup 11/05/1905 Ejstruo 03/12/1979
gårdejer Harald Alfred Jensen Tip3-oldesøn Rønslunde, Ejstrup 13/08/1908
Socialarbejder Grethe Helene Nielsen
Tip4-oldebørn
Jakob Peder Stephensen Tip4-oldesøn Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 28/07/1827 Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 04/08/1897
Kjersten Steffensen Tip4-oldedatter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 10/02/1861 Hjortsvang, Linnerup, Skanderborg, Denmark 05/02/1882
Ane Else Steffensen Tip4-oldedatter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 1866
Peder Steffensen Tip4-oldesøn Norre Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 09/01/1878
Sygeplejeske Erna Margrethe Pedersen Tip4-oldedatter Ejstrupholm 04/06/1912
Ester Marie Knudsen Tip4-oldedatter Klovborg 01/02/1914
Villy Ejvind Pedersen Tip4-oldesøn Ejstrupholm 29/05/1914
Husholdningslærer Metha Helene Jensen Tip4-oldedatter Tørring, Kirkevej 28 26/03/1915 Perregaardsvej 2, Bangsbostrand, Frederikshavn 23/09/1977
Agnes Kathrine Knudsen Tip4-oldedatter Klovborg 09/05/1916
Edith Valborg Hütscher Tip4-oldedatter Tørring 15/08/1916 Skolegade 4, Riisskov, Aarhus 29/10/2015
Fuldmægtig Elna Karoline Knudsen Tip4-oldedatter Skanderup 05/11/1918
Revisor Søren Christian Broundal Tip4-oldesøn Tørring 07/01/1919 Horsens 18/04/1995
Faglærer Lilli Margrethe Knudsen Tip4-oldedatter Skanderup 28/12/1919
Ekspeditrice Karen Magrethe Jensen Tip4-oldedatter Tørring 24/09/1921 Tørring 16/08/1952
Ingrid Kristine Pedersen
Økonomichef Poul Kenno Maaetoft
Hotelejer Søren Andreas Knudsen
Sigrid Karoline Jensen
Agnes Karoline Andersen Tip4-oldedatter Tørring 29/03/1924 Iver Christensensvej 7, Skagen 02/05/2017
Vera Elisabeth Thomsen
Arbejdsformidlingskonsulent Henning Verner Nielsen
Solvejg Irene Broundal Tip4-oldedatter Vinderup 24/05/1926 Nykøbing Mors 10/05/1961
Købmand Knud Erik Maaetoft
Eva Emilie Knudsen
Gårdejer Ejnar Andreas Jensen Tip4-oldesøn Annasminde, Tørring Mark, Tørring 14/01/1927 Tørring 19/09/2008
Gårdejer Heinrich Christian Jensen
Benzinforhandler Asger Østergaard Thomsen
Vognmand Carl Emil Jensen Tip4-oldesøn Ø- Nykirke, Vonge 19/09/1928 Holstebro 09/11/1981
El-Montør Hans Andreas Søgård
Ellen Kirstine Thomsen
Kontorchef Else Nørregaard Broundal
Fabrikant Kirsten Margit Broundal
Portør Svend Christian Søgaard
Kontorassistent Asta Lilly Thomsen
Renseriejer Arne Jensen
Gårdejer Søren Peter Søgård
Modetilskærer Nina Maaetoft
Murer Jens A Jensen
Afdelingsleder Vagn Aage Søgaard
Skovløber Knud Erik Jensen
Slagteriarbejder Jens Søgaard
Karen Marie Jensen
Konsulent Ejner Søgaard
Lilly Søgaard
Nina Marie Kristiansen
Hjælpeplejer Tone Kjersti Kristiansen
Maskinist Kjell Øyvind Kristiansen
Arne Berthel Kristiansen
Tip5-oldebørn
Anette Rosenbjerg Tip5-oldedatter
Christian Rosenbjerg Tip5-oldersøn
Fysioterapeut Annemette Broundal Asferg Tip5-oldedatter 12/04/
Glenn Rosenbjerg Tip5-oldersøn
Joan Rosenbjerg Tip5-oldedatter
Karin Rosenbjerg Tip5-oldedatter
Malermester Kjeld Eriksen Hansen Tip5-oldersøn Rådhuset, København
Jakob Peder Stephensen Tip5-oldersøn Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 28/07/1827 Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 04/08/1897
Kjersten Steffensen Tip5-oldedatter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 10/02/1861 Hjortsvang, Linnerup, Skanderborg, Denmark 05/02/1882
Ane Else Steffensen Tip5-oldedatter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 1866
Peder Steffensen Tip5-oldersøn Norre Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 09/01/1878
Direktør Børge Benny Madsen
Maler Karen Marie Pedersen
Forstander Ove Johannes Pedersen
Børnehavelærer Inge Marie Madsen (Jepsen)
Kantinebestyrer Anne-Grethe Skeem
Kirsten Henriksen
Entreprenør Verner Kristensen
Lærer Kirsten Bente Petersen
Direktør Preben Hütcher Tip5-oldersøn København 27/02/1946 Hospice, Nr.Sundby, Nordjylland 24/10/2019
Direktør Bent Vanggaard
Jørgen Pedersen
Smedemester Henry Kristensen
Ekspeditrice Inge Elisabeth Haack Pedersen
Kok Karl Anker Petersen
Sygeplejeske Birthe Vanggaard
Inge Pedersen
Lærer Mette Kirstine Lindberg Hansen
Tømrermester Ejner Kristensen
Karin Terence Ian Mc. Coren
Margaret Broundal
El-Mester Thorleif Haack Pedersen
Chefkonsulent Thorkild Maaetoft
Bankassistent Birthe Kristensen
Revisor Kim Christian Broundal
Karen Magrethe Hatt Tip5-oldedatter Sømandshjemmet Vesterø, Læsø 16/10/1952 Skagen 20/04/2010
Zenia (Karen Margrethe) Jensen
Fisker Søren Haack Pedersen
Korrepondent Marianne Nina Nielsen
Pædagog Ruth Maaetoft
Lars Haack Pedersen
Tømrer Herluf Ligaard Kristensen
Inge Eline Jensen
Gudrun Vanggaard
Fysioterapeut Annemette Løvschal Asferg
Bankassistent Inger Merete Nielsen
Birthe Bøndergaard Thomsen
Peter Jensen
Grosserer Søren Peter Maaetoft
Fuldmægtig Kirsten Broundal
Per Hütcher
Gårdejer Gert Kristensen
Bankassistent Britta Juel Jensen
Køkkenleder Birthe Jensen
Ekspedient Hans Henrik Nielsen
Kontorassistent Anne Kirstine Hansen
Kirsten Nygaard Mikkelsen
Finn Pedersen
Inger-Lise Sørensen
Automekaniker Frede Johannes Kristensen
Bager Kurt Emil Nielsen
Gårdejer Ejnar Jensen
Bodil Pedersen
Typograf Jens Jørn Nielsen
Ruth Vanggaard
Salgsmontør Lars Erik Østergaard Thomsen
Bankassistent Kurt Juel Jensen
Ingeniør Poul-Erik Søgaard
Hjælpepige Sonja Kristensen
Landbrugsmedhjælper Verner Jensen
Skovarbejder Kaj Juul Jensen
Smed Oluf Kristensen
Jørgen Nygaard Andersen
Lars Kristian Maaetoft
Bjarne Laurits Jensen (skov)
Reprofotograflærling John Rene Jensen
Ellen Anette Jensen
Tømmer Carsten Knudsen
Hf Studerende Annie Arnoldsen
Teknisk Tegner Marianne Søgaard
Koloniaelev Inger Jensen
Møbelsnedker Egon Jensen
John Sønderby Jensen
Søren Juel Jensen
Ulla Nørgaard
Smed Poul Henning Kristensen
Elektronikmekaniker Karsten Arnoldsen
Bente Nørgaard
Annette Kristensen
Poul Henrik Nielsen
Berit Laage Nielsen
Jan Søgaard
Henny Lykke Søgård
Liselotte Petersen
Carsten Nielsen
Anette Søgaard
Conni Christina Søgaard
Jørn Nørgaard
Mikael Søgaard
Linda-Kristin Solberg
Henrik Jensen
Mette Søgaard Pedersen
Michael Kristiansen
Karina Søgaard Pedersen
Lars Søgård
Claus Sønderby Jensen
Frans Søgård
Lene Benedikte Åsen
Tip6-oldebørn
Anne Hütscher Elgaard Neergaard Tip6-oldedatter 18/04
Charlotte Spangsberg Hütscher Tip6-oldedatter
Jakob Peder Stephensen Tip6-oldesøn Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 28/07/1827 Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 04/08/1897
Kjersten Steffensen Tip6-oldedatter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 10/02/1861 Hjortsvang, Linnerup, Skanderborg, Denmark 05/02/1882
Ane Else Steffensen Tip6-oldedatter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 1866
Peder Steffensen Tip6-oldesøn Norre Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 09/01/1878
Susanne Madsen
Pædagogmedhjælper Dorte Susanne Lønholdt
Claus Madsen
Ole Skeem Hjort
Mette Langelund Kjer
Lone Langelund Kjer
Birgitte Jepsen
Allan Lyster Petersen
Steen Terence Ian Mc. Coren
Thomas Kristensen
Ane Kristine Kristensen
Keld Kristensen
Annemette Jepsen
Lillian Lyster Pedersen
Helle MC Collin
Jesper Langelund Kjer
Mette Vanggaard Fruekilde
Mette Kristensen
Trine Maaetoft
Brian Kristensen Tip6-oldesøn Herning 19/02/1974 Herning 15/11/1975
Bente Langelund Kjer
Mette Terence Ian Mc. Coren
Søren Kristensen
Lene Kristensen
Henrik Hatt
Per Skeem Hjort
Thomas Maaetoft
Casper Ravn
Morten Jepsen
Steen Lund Nielsen
Jakob Piet Jakobsen
Lone Kristensen
Frederik Brun Madsen
Mads Ritchie Vanggaard
Torben Lund Nielsen
Katrine Vanggaard Rasmussen (Rasmussen)
Lise Maaetoft
Pernille Ernst Pedersen
Rasmus Lindberg Jakobsen
Dorthe Kristensen
Sandie Rønne Therkelsen
Rikke Pedersen
Christian Hatt
Anders Kristensen
Louise Ravn
Jannik Ejnar Jakobsen
Morten Kristensen
Skipper Allan Nygaard Mikkelsen Tip6-oldesøn Skagen 20/11/1979 Aalbæk bugt (forligste p.g.a overisning) 03/02/2001
Læge Ann-Sofie Broundal Lundby-Ibfelt
Helle Hatt
Carina Kirk Christensen
Rune Therkelsen
Kenny Søndergaard Kristensen
Simon Hestehave Kristensen
Allan Laurberg
Rene Ligaard Kristensen
Louise Ernst Pedersen
Emil Brun Madsen
Salgschef Kristian Broundal
Thomas Bielefelt Steffensen
Christiane Løvschal
Leder Marie-Cecilia Friis Broundal
Sygeplejerske Jonas Peter Jakobsen
Politibetjent Karsten Nygaard Mikkelsen
Anders Nygaard Mikkelsen
Chefkonsulent Mathias Broundal
Jordemoder Helene Bielefeldt
Malthe Vanggaard Jakobsen (Bille Vanggaard)
Pædagog Cornelia Asferg
Vibe Vanggaard Jakobsen
Mikkel Vanggaard Jakobsen
Kamilla Nygaard Andersen
Nete Eldrup
Mette Nygaard Andersen
Isabelle Marie Skov Jensen
Josefine Emilie Skov Jensen
Alexcander Skov Jensen
Fjern efterslægt
Alexander Therkelsen 8th grandson
Eya Therkelsen 8th granddaughter
Laura Ida Elgaard Neergaard 8th granddaughter
Lykke Bilefeldt Steffensen 8th granddaughter Herlev hospital 09-08-2018
Phillip Bilefeldt Steffensen 8th grandson Herlev hospital 09-08-2018
Selina Therkelsen 8th granddaughter
Sørensen 8th granddaughter TAK- Hun vejer 3400 g og er 51 lang . Fødsel var ukompliceret og lyn hurtig - de kørte fra Kejlstrup til Randers kl.03.30 og var hjemme igen kl.09.30 . God dag til Jer . Kh Frede og Ruth
Jakob Peder Stephensen 13th grandson Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 28/07/1827 Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 04/08/1897
Jakob Peder Stephensen 9th grandson Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 28/07/1827 Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 04/08/1897
Jakob Peder Stephensen 8th grandson Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 28/07/1827 Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 04/08/1897
Jakob Peder Stephensen 10th grandson Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 28/07/1827 Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 04/08/1897
Jakob Peder Stephensen 12th grandson Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 28/07/1827 Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 04/08/1897
Jakob Peder Stephensen 11th grandson Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 28/07/1827 Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 04/08/1897
Jakob Peder Stephensen 14th grandson Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 28/07/1827 Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 04/08/1897
Kjersten Steffensen 14th granddaughter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 10/02/1861 Hjortsvang, Linnerup, Skanderborg, Denmark 05/02/1882
Kjersten Steffensen 8th granddaughter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 10/02/1861 Hjortsvang, Linnerup, Skanderborg, Denmark 05/02/1882
Kjersten Steffensen 13th granddaughter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 10/02/1861 Hjortsvang, Linnerup, Skanderborg, Denmark 05/02/1882
Kjersten Steffensen 12th granddaughter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 10/02/1861 Hjortsvang, Linnerup, Skanderborg, Denmark 05/02/1882
Kjersten Steffensen 11th granddaughter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 10/02/1861 Hjortsvang, Linnerup, Skanderborg, Denmark 05/02/1882
Kjersten Steffensen 9th granddaughter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 10/02/1861 Hjortsvang, Linnerup, Skanderborg, Denmark 05/02/1882
Kjersten Steffensen 10th granddaughter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 10/02/1861 Hjortsvang, Linnerup, Skanderborg, Denmark 05/02/1882
Ane Else Steffensen 14th granddaughter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 1866
Ane Else Steffensen 8th granddaughter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 1866
Ane Else Steffensen 13th granddaughter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 1866
Ane Else Steffensen 12th granddaughter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 1866
Ane Else Steffensen 11th granddaughter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 1866
Ane Else Steffensen 9th granddaughter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 1866
Ane Else Steffensen 10th granddaughter Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 1866
Peder Steffensen 13th grandson Norre Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 09/01/1878
Peder Steffensen 9th grandson Norre Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 09/01/1878
Peder Steffensen 8th grandson Norre Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 09/01/1878
Peder Steffensen 10th grandson Norre Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 09/01/1878
Peder Steffensen 12th grandson Norre Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 09/01/1878
Peder Steffensen 11th grandson Norre Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 09/01/1878
Peder Steffensen 14th grandson Norre Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 09/01/1878
Peter Stenderup
Tine Stenderup
Maria Stenderup
Kieren MCcollin Smith
Maddie
Marius Hatt Poulsen
Gustav Hatt Poulsen
Patrick Thelkelsen
Markus Therkelsen
Benjamin Hatt
Sofie Kirstine Jakobsen
Oskar Kristian Vanggaard Fruekilde
Emma Hatt
Valdemar Therkelsen
Anna Rosa Vanggaard Fruekilde
Kristian Lundby Ibfelt
William Stokholm Løvschal
Sylvester Linde Mikkelsen
Alexander Hatt
Emil Vanggaard Rasmussen
Ella Ritchie Vanggaard
Karl Broundal Myhre
Alexander Lundby Ibfelt
Roar Hatt
Victoria Stockholm Løvschal
Saga Linde Mikkelsen
Nova Therkelsen
Benjamin Lundby Ibfelt
Georg Broundal Myhre
Sofia Rughaven Mikkelsen
Frida Vanggaard Rasmussen
Philip Spangsberg Nielsen
Jonas Hatt 8th grandson Randers Sygehus, Randers 29/08/2015
Lucca Ritchie Vanggaard
Malthe Rughaven Mikkelsen
Valdemar Vejby Bielefeldt
Merle Nielsen
ny lille søster Jakobsen
Dirch Bille Vanggaard
Eddie Spangsberg Nielsen
Eskild Kaae Vanggaard
Marius Vejby Bielefeldt
Dora Bille Vanggaard
Bedsteforældre
Jens Christensen Bedstefader Hornborg, Aarhus, Denmark 1609 Aarhus, Aarhus, Denmark 1689
Jens Christensen Bedstefader of bogballe, Oster Snede, Koldinghus, Denmark 1684 of bogballe, Oster Snede, Koldinghus, Denmark 1659
Oldeforældre
Christen Jensen Oldefader Bogballe, Oster Snede, Koldinghus, Denmark 1651
Svigersønner & -døtre
Søren Olesen Svigersøn Hjortsvang, Linnerup Sogn 1726 Kovtrup, Hammer sogn 11/04/1812
Nevøer & niecer
Anna Marie Knudsen Niece Ksatrup, Randers, Denmark 1730 28/06/1788
Johanne Knudsen Niece Oster Snede, Vejle, Den. 1732 UNKNOWN
Anders Knudsen Nevø Oster, Snede, Oejle, Denmark 12/12/1734 06/06/1782
Christen Knudsen Nevø Bogballe, o-Snede, Koldinghus, Denmark 1737 1782
Ifve Knudsen Nevø Snede, Veile, Denmark 1737
Michel Knudsen Nevø Bogballe, o-Snede, Koldinghus, Denmark 1740
Niels Knudsen Nevø Snede, Veile, Denmark 05/05/1743
Kirsten Knudsen Niece Snede, Veile, Denmark 1749
Mette Knudsdatter Nevø Bogballe, o-Snede, Koldinghus, Denmark 1752
Mette Knudsen Niece Snede, Veile, Denmark 1752
Grandnevøer & grandniecer
Karen Andersdatter Grandniece of bogballe, o-Snede, Koldinghus, Denmark 1768 / 1769
Mads Sorensen Grandnevø Hundshoved, Norre Snede, Skanderborg, Denmark 12/09/1826
Mr. Sorensen Grandnevø 1755 Kovtrup, Hammer, Aarhus, Denmark november 1755
Knud Andersen Grandnevø Oster Snede, Vejle, Denmark 1760 1810
Anne Kristine Sorensen Grandniece Ksatrup, Randers, Denmark 28/04/1763 19/04/1774
Kirsten Andersdatter Grandniece Oster Snede, Vejle, Den. 1763
Peder Andersen Grandnevø of bogballe, o-Snede, Koldinghus, Denmark 1766
Grand2-nevøer & -niecer
Anders Knudsen Grand2-nevø
Hans Knudsen Grand2-nevø Bjerlev Veile Den.
Maren Knudsen Grand2-niece Bögballe Veile Den.
Mette Knudsen Grand2-niece Bögballe Veile Den.
Mette Marie Knudsen Grand2-niece
Karen Knudsen Grand2-niece Oster Snede, Vejle, Den. 14/11/1785 UNKNOWN
Ane Marie Knudsen Grand2-niece Oster Snede, Vejle, Den. 16/08/1788 UNKNOWN
Niels Knudsen Grand2-nevø Oster-Snede, Vejle, Denmark 1792
Mette Marie Knudsen Grand2-niece Oster Snede, Vejle, Den. 12/04/1795 UNKNOWN
Jens Knudsen Grand2-nevø Oster, Snede, Denmark 26/12/1797 Oldham, Vejle, Denmark 03/04/1843
Hans Knudsen Grand2-nevø Oster-Snede, Vejle, Denmark 26/08/1803
Onkler & tanter
Anne Jensen Tante
Christen Jensen Onkel
Giertrud Jensen Tante
Guertrud Jensdatter Tante Bogballe, Oster Snede, Koldinghus, Denmark 1651
Anne Jensdatter Tante Bogballe, Oster Snede, Koldinghus, Denmark 1656
Grandonkler & grandtanter
Maren Christensdatter Grandonkel Bogballe, Oster Snede, Koldinghus, Denmark 1676
Franks Christensen Grandonkel Bogballe, Oster Snede, Koldinghus, Denmark 1679
Kirsten Christensdatter Grandtante Bogballe, Oster Snede, Koldinghus, Denmark 1681
Karen Christensdatter Grandtante Bogballe, Oster Snede, Koldinghus, Denmark 1687
Giertrud Christensdatter Grandtante Bogballe, Oster Snede, Koldinghus, Denmark 1692
Svigeronkler & -tanter
Karen Frandsen Tante (indgiftet)
Fætre/kusiner
Giertrud Christensdaatter Kusine
Karen Christensen Kusine
Kirsten Christensen Kusine
Maren Christensdatter Kusine
Son Christensen Fætter 1675
Frans Christensen Fætter of Hornborg, Aarhus Co, Den 24/05/1675 Hornborg, Hornborg, Nim, Skanderborg, Denmark 26/08/1742
Halvnevøer/niecer
Albert Albrechtsen Halvnevø
Albret Pedersen Halvnevø
Anna Albrechtsen Halvniece
Børnebørn
David Smith Tip6-oldesvigersøn
Hans Refsgaard Tip5-oldesvigersøn
Henrik Stokholm Hansen (Løvshal) Tip6-oldesvigersøn
Jesper Leth (Hatt) Tip6-oldesvigersøn
Knud Verner Laurberg Tip5-oldesvigersøn
Lotte Poulsen Tip6-oldesvigerdatter
Mand Tip6-oldesvigersøn
Petra Søgaard Tip3-oldesvigerdatter
Typograf Odd Arnold Solberg Tip4-oldesvigersøn Skudenes, Norge
Karen Sørensdatter Sønne-/datterdatter Kovtrup, Hammer sogn 1757 Kovtrup, Hammer sogn 12/11/1831
Christen Pedersen Datter-/Sønnedatters ægtefælle Hundshoved, Nr.Snede Sogn 1760 Kovtrup, Hammer sogn 16/02/1842
Johanne Marie Olesdatter Oldesvigerdatter Karlslunde,Tune, København, Danmark 01/09/1788 Grøndalsgaard, Ejstrup Sogn 18/05/1888
Steffen Jacobsen Oldesvigersøn 1794
Anne Pedersdatter Oldesvigerdatter Brande, Veile, Denm 1798 Koutrup, Hammer, Skanderborg, Denm 07/06/1867
Maren Larsen Oldesvigerdatter of Ravnkilde, Albrg., Dnmr. 1799
Christen Christensen Tipoldesvigersøn Norre Tinnet, Nykirke, Veile, Denm 20/02/1820 Riisager, Vester, Veile, Denmark 11/07/1895
Anders Therkildsen Tipoldesvigersøn Nortvig, Nr. Snede 07/02/1834 Brædstrup 30/11/1877
Marie Vestesen 11th granddaughter-in-law Torring, Skanderborg, Denm 1836 Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 07/12/1904
Marie Vestesen Tip3-oldesvigerdatter Torring, Skanderborg, Denm 1836 Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 07/12/1904
Marie Vestesen Tip5-oldesvigerdatter Torring, Skanderborg, Denm 1836 Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 07/12/1904
Marie Vestesen 14th granddaughter-in-law Torring, Skanderborg, Denm 1836 Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 07/12/1904
Marie Vestesen 10th granddaughter-in-law Torring, Skanderborg, Denm 1836 Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 07/12/1904
Marie Vestesen 9th granddaughter-in-law Torring, Skanderborg, Denm 1836 Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 07/12/1904
Marie Vestesen Tip4-oldesvigerdatter Torring, Skanderborg, Denm 1836 Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 07/12/1904
Marie Vestesen 13th granddaughter-in-law Torring, Skanderborg, Denm 1836 Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 07/12/1904
Marie Vestesen Tiptipoldesvigerdatter Torring, Skanderborg, Denm 1836 Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 07/12/1904
Marie Vestesen 12th granddaughter-in-law Torring, Skanderborg, Denm 1836 Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 07/12/1904
Marie Vestesen 8th granddaughter-in-law Torring, Skanderborg, Denm 1836 Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 07/12/1904
Marie Vestesen Tipoldesvigerdatter Torring, Skanderborg, Denm 1836 Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 07/12/1904
Marie Vestesen Tip6-oldesvigerdatter Torring, Skanderborg, Denm 1836 Norre Tinnet, Oster Nykirke, Veile, Denm 07/12/1904
Mikkel Kristian Nikolaisen Tipoldesvigersøn Mattrupladengaar, Klovborg, Skanderborg, Denm 31/03/1845 08/07/1904
Søren Peter Jensen Tiptipoldesvigersøn Rønslunde, Ejstrup 26/08/1854 Rønslunde, Ejstrup 06/02/1924
Tømmer/Snedker Theodor Pedersen Tip3-oldesvigersøn Thorsager 14/07/1881 Ejstrupholm 31/01/1958
Martin Eriksen Knudsen Tip3-oldesvigersøn Rødding 27/07/1886 Kolding feb.1959
Tekstilarbejder Søren Maaetoft Tip3-oldesvigersøn fabjerg 24/10/1888 Silkeborg 31/01/1952
Ane Kirstine Sørine Kristensen (Jensen) Tip3-oldesvigerdatter Tørring 11/06/1892 Tørring 04/02/1984
Tømrer Jens Bertel Nielsen Tip3-oldesvigersøn Hjardemål klit 01/05/1893
Maren Andreasen (Jensen) Tip3-oldesvigerdatter Kejlstrupvej, Nr. Snede 28/03/1896
Gårdejer Anders Meldgaard Pedersen Søgård Tip3-oldesvigersøn Mosehus, Handbjerg 05/09/1898 Ejstrup 03/12/1979
Gårdejer Thomas Østergaard Thomsen Tip3-oldesvigersøn Hampen, Nr.Snede 21/02/1899
Ellen Madsen Nørregaard (Broundal) Tip3-oldesvigerdatter Gauerslund 06/11/1903
Smed Herluf Madsen (Knudsen) Tip4-oldesvigersøn Hvirring 26/09/1909
Ellen Sidsel Marie Madsen Tip3-oldesvigerdatter Nørholm, Ejstrup 12/02/1910
Tømrer Karl Emil Pedersen Tip4-oldesvigersøn Kerteminde 10/05/1910
Chauffør Niels Peter Blomberg Sørensen (Knudsen) Tip4-oldesvigersøn Svinninge 24/11/1912
Lagerekspedient Jens Anders Skeem (Knudsen) Tip4-oldesvigersøn Kolding 25/12/1913 Kolding 06/01/1976
Advokat Peter Fuurbo Henriksen Tip4-oldesvigersøn Tjørnelunde 05/11/1915 Helsingør 11/1968
Repræsentant Carl Laurits Anton Vennerstrøm Tip4-oldesvigersøn Frederiksberg 20/03/1916 Frederiksberg 14/08/1976
Bestyrer Thomas Peter Jensen Tip4-oldesvigersøn Tronsmark, Vanggaard, Bindslev 06/02/1918 Perregaardsvej 2 Frederikshavn 26/06/1997
Gårdejer Sigurd Marius Kristensen Tip4-oldesvigersøn Bjørnskov, Nr. Snede 31/01/1920
Kioskejer Gunner Henning Petersen (Thomsen)
Møbelsnedker Niels Christian Nielsen
Børge Rasmussen Hütscher Tip4-oldesvigersøn Thorning 03/12/1922 Aarhus 10/04/2002
Betty Elise Andersen (Pedersen)
Fiskeskipper Berthel Andersen Tip4-oldesvigersøn Grønning 11/06/1924 Skagen Kirkegaard 17/12/2011
Installatør Frede Haack Pedersen
Hanne Broundal (Broundal) Tip4-oldesvigerdatter 02/05/1925 Husodderbakken , Horsens 14/11/2021
Esther Jensen Tip4-oldesvigerdatter Bindslev, Tronsmark, Vanggaard 12/11/1925 Hjortevej 1, Tørring 26/12/2021
Ffabrikant Arnold Rosenbjerg
Hotelejer Karla Emilie Pedersen (Knudsen)
Kontorassistent Lizzie Marion Svensson (Nielsen)
Børnehavelærer Tinna Kirstine Bøndergaard (Thomsen)
Sygeplejerske Karen Margrethe Kristiansen (Maaetoft)
Vognmand Ragnhild Juel (Jensen)
Politiassistent Knud Arnoldsen
Rita Lykke Pedersen (Søgård)
Arbejdsmand Jes Kristian Kjer
gårdejer Niels-Arne Nørgaard
Ingelise Jensen (Madsen)
Politiassistent Ole Lund Nielsen (Pedersen)
Aase Sønderby Pedersen (Jensen)
Forretningsmand Tag (Terry Mc.Collin) Terence Ian Mc. Coren
Grethe Kristiansen Jensen (Jensen)
Læge Ole Falk Madsen Tip5-oldesvigersøn Risskov 05/02/1945 Skive 02/12/2000
Dorith Maryan Lyster (Pedersen)
Maskinoperatør Ellen Margrethe Mathiasen (Søgaard)
Bente Vanggaard
Kontorassistent Lotte Bjarnholdt (Søgaard)
Rengøringsassistent Dora Sørensen (Søgaard)
Thorbjørn Brun Madsen
Exportchef Per Asferg
Sygeplejerske Anne Andersen (Kristensen)
Erik Arne Hansen (Pedersen)
Tonemester Jens Ravn (Maaetoft)
Elin Hütscher Tip5-oldesvigerdatter 8/11/1948 16/3/2019
Lærer Birthe Klokmose (Maatoft)
Vicepolitidirektør Ole Friis
Berit Hütscher
Kontorassistent Birgith Ernst Rasmussen (Pedersen)
Annalise Iversen (Kristensen)
Ingeniør Poul Kristian Jakobsen
Casper Bugel Hartmann
Gårdejer Bjarne Rønne Therkelsen
Svend - Aage Mikkelsen
Erik Hatt
Lilian Solveig Hansen (Søgård)
Jørgen Bielefeldt Steffensen
Fysioterapeut Anette Husmann (Broundal)
Henning Frede Jakobsen
Tømrer Steen Stenderup
Fængselsbetjent Asbjørn Åsen
Sygehjælper Jette Conni Christiansen (Kristensen)
Bente Ulla Hütscher Tip5-oldesvigerdatter 14/11/1960 Hospice, Nr.Sundby, Nordjylland 25/3/2020
Fabriksarbejder Ulla Irene Sønderskov (Kristensen)
Lone Agerbo Kristjansen (Andersen)
Tømrermester Gunnar Jepsen
Kirsten Skov (Jensen)
Fiona Jane Terence Ian Mc. Coren
Henry Nielsen Fruekilde
Jesper Novrup Rasmussen (Vanggaard Rasmussen)
Sarah Ritchie Vanggaard
Michael Pedersen
Birgith Pedersen (Hatt)
Civil ingeniør Frederik Lundby
Landinspektør Claus Troels Vejby
Rasmus Kaae Sørensen
Kristoffer Spangsberg Nielsen
Sarah Bille (Bille Vanggaard)